top of page

Wykonujemy projekty

wzmocnień konstrukcji

Projektowanie napraw i wzmocnień konstrukcji oraz konstrukcyjno budowlane

 

Naprawa konstrukcji to przywrócenie jej parametrów wytrzymałościowych lub wydłużenie okresu trwałości, który uległ zmniejszeniu na skutek zużycia bądź uszkodzenia. Co za tym idzie zazwyczaj przeprowadzenie naprawy nie wymaga wykonania szczegółowych obliczeń statycznych, chociaż konieczna jest z pewnością analiza przyczyn występujących uszkodzeń i dobór optymalnej technologii naprawy poparty właściwymi badaniami.

 

W wypadku wzmocnień konstrukcji mówimy o znacząco bardziej odpowiedzialnym zadaniu. Skrótowo mówiąc wzmocnienie konstrukcji to zwiększenie jej nośności pozwalające zwiększyć obciążenia użytkowe na przykład na skutek zmiany dotychczasowego sposobu użytkowania. Dlatego na projekt wzmocnienia obligatoryjnie muszą się składać obliczenia statyczno-wytrzymałościowe poparte oceną stanu technicznego konstrukcji na podstawie szczegółowych badań konstrukcji.

Przed zaprojektowaniem wzmocnienia konieczne jest wykonanie badań

Na podstawie nieniszczących (NDT), seminieniszczących i niszczących badań konstrukcji oceniamy parametry elementów konstrukcyjnych takie jak np. jakość, wytrzymałość oraz jednorodność betonu, czy rozstaw, otulinę i średnicę zbrojenia, a także grubości elementów, układ warstw, czy głębokość zarysowań. Opierając się na miarodajnych wynikach obliczamy nośność elementów konstrukcyjnych i dobieramy efektywne sposoby wzmocnienia konstrukcji biorąc pod uwagę zarówno tradycyjne metody wzmacniania konstrukcji jak też materiały kompozytowe (FRP).

Posiadany najwyższej klasy sprzęt diagnostyczno-pomiarowy taki jak np. systemy do skanowania konstrukcji Hilti Ferroscan i Hilti X-Scan oraz doświadczenie w zakresie diagnostyki konstrukcji umożliwiają nam wykonanie projektów napraw i wzmocnień konstrukcji zapewniając dobór optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa i trwałości istniejącego obiektu, a także kosztów i czasu ich wykonania.

 

Jako, że często nierozerwalnie wiąże się to z główną gałęzią naszych zainteresowań świadczymy usługi w zakresie projektowania konstrukcyjno budowlanego, sporządzamy projekty budowlane i wykonawcze, a także rysunki warsztatowe. Współpracujemy z projektantami innych branż oraz z firmami wykonującymi naprawy i wzmocnienia konstrukcji dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom kompleksową obsługę.

bottom of page